darmowa dostawa od 300 zł, wysyłka w 24 h!

Czym różni się satyna bawełniana od perkalu? Co to jest żakard?

Biorąc pod uwagę zakup ekskluzywnej pościeli warto wiedzieć co dokładnie wybieramy. Wszystkie pościele są wykonane z bawełny. Każda z nich jest doskonale przewiewne i miła w dotyku. A jednak się różnią. Nie wszyscy wiedzą, że tak na prawdę satyna, perkal i żakard to rodzaj splotu stosowany do utkania materiału, z którego dalej szyta jest np. pościel.

 

Pościel z satyny bawełnianej - poniżej przykłady kompletów pościeli z satyny bawełnianej w naszym sklepie

 

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/ekskl...

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/posci...

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/emily...

 

Często zamiennie stosuje się określenie pościel satynowa i pościel z satyny bawełnianej. W naszym sklepie celowo używamy określenia pościel z satyny bawełnianej, ponieważ pościel satynowa często kojarzona jest ze sztucznym, zimnym poliestrem.

Czym więc jest satyna bawełniana?

Jest to tkanina wykonana w 100% z bawełny, dzięki czemu jest przewiewna, naturalna i przyjazna dla skóry. O tym czy bawełna otrzyma nazwę satyna decyduje tzw. splot satynowy będący rodzajem splotu atłasowego. Aby go uzyskać należy tkając materiał prowadzić nić pięć razy górą a następnie tylko raz dołem. Dzięki temu pościel z satyny bawełnianej ma delikatny, jedwabisty połysk i jest cudownie gładka w dotyku. O ekskluzywnej pościeli możemy mówić gdy satyna bawełniana ma gęstość od 300 TC (ilość węzełków nici na cal) i jest wykonana z bawełny o tzw. długich włóknach. Właśnie taką pościel oferujemy w naszym sklepie.

Pościel z bawełnianego perkalu - poniżej przykłady kompletów pościeli z perkalu bawełnianego w naszym sklepie

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/posci...

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/posci...

https://www.maventara.pl/kategoria/ekskluzywna-posciel-z-satyny-bawelanianej-posciel-z-perkalu/posci...

Perkalowa pościel w naszym sklepie wykonana jest w 100% z bawełny. Podobnie jak w przypadku satyny za nazwę perkal odpowiada rodzaj splotu i jest to tzw. splot płócienny. Aby go uzyskać należy tkając materiał prowadzić nić naprzemiennie, raz górą raz dołem. Pościel z bawełnianego perkalu powinna być matowa, świeża i gładka w dotyku. Perkalowa pościel jest idealna również na zimę, ponieważ daje poczucie otulenia i z uwagi na brak wrażenia "śliskości" dla skóry, większego ciepła. Pościel ekskluzywna z perkalu zaczyna się od gęstości tkania 200 TC (ilość węzełków nici na cal) i tak jak w przypadku bawełny satynowej liczy się nie tylko gęstość tkania, ale również użycie długich włókien bawełny.

Pościel żakardowa - poniżej przykłady kompletów pościeli żakardowej tkanej na satynie bawełnianej w naszym sklepie

 

KOMPLET EKSKLUZYWNEJ POŚCIELI BEŻOWY BAROUQE ŻAKARD I SATYNA BAWEŁNIANA

 

 

Pościel żakardowa w naszej ofercie to pościel z satynowej bawełny. Żakard to technika tkania wymagająca specjalnego krosna, dzięki któremu można tworzyć na tkanym materiale wielowymiarowe wzory o jedwabistym połysku (nici prowadzone górą) i matowe (nici prowadzone płasko). Najczęściej są to naprzemienne pasy jeden matowy jeden gładki oraz wymagające więcej pracy duże, skomplikowane i wyraźne wzory geometryczne czy kwiatowe. Pościel żakardowa w naszym sklepie to model BAROUQE z satyny bawełnianej 300TC ze stylowym motywem kwiatowym.

Zarówno pościel z perkalu jak i pościel z satyny bawełnianej mają swoich wielbicieli. Zachęcamy do wypróbowania obydwu rodzajów pościeli i wyboru swojego faworyta. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl